Jdi na obsah Jdi na menu
 


Dovolená 2009 v Českém ráji

26. 9. 2009

Dovolenou jsme kvůli našemu Framovi vybírali obezřetně, protože přece jenom jsme se štěndem nikdy nikde delší dobu nebyli. Měli jsme strach hlavně kvůli kloubům, horku a dlouhému cestování. My jsme totiž typičtí přímořští povaleči. Nakonec jsme vybrali dovolenou tuzemskou. Mile nás překvapilo, kolik kempů bere pejsky.                                                                           

Jeli jsme koncem srpna a vyšlo nám skvělé počasí. Nebyla už taková vedra, ale ani zima - prostě skvělé počasí. Ubytování jsme měli v kempu Sedmihorky. Jela nás celá tlupa. My s pesákem, babička a Holemovi s Klárkou. Bydleli jsme ve velké chatě Flóra. Samozřejmě jsme si usurpovali se psíkem spodní patro, protože nahoru vedli nehorázně prudké schody. Představa, že bychom to měli absolvovat v noci s Framoušem na záchod nás nenadchla. Český ráj nás naprosto okouzlil. Krásná příroda a milí lidé, na každý den se dá udělat program a stejně za 10 dnů nestihnete okouknout všechno.

Po cestě jsme se stavovali v hospodě v Detenicích, kde se nás ptali, jestli si neseme žrádlo sebou........to jako Framouše.......no nakonec jsme si dali kurře. Fram dostal křupky. Celou dobu ležel vzorně pod stolem a nikde nevymetal. Usnul a nahlas tam chrápal. Ještě že měli muziku na plné koule!

Po příjezdu do kempu jsme zlistili, že před naší chatou je pěkná loučka, taže si může pesák pěkně pobíhat a je stále na dohled. Na každé popelnici byly sáčky na bobky, to bylo taky prima. Celou dovolenou jsme proturistikovali. Chlapi lezli po skalách, ženský se psíkem jen po cestách - pořád ještě byl strach o klouby. Malinko nám kazilo náladu, že Fram hodně málo jedl. Naštěstí měl tukové zásoby z domu, tak to na něm nezanechalo újmu. Naopak, byl pěkně šlankovní. Udělali jsme si návštěvu do jeho rodného hnízda - Fram je z Libereckého kraje.  Paní Batalová nám říkala, ať ho takhle pěkného udržíme do výstavy v Jablonném.  Framouš hrozně rád běhal po lesích ve spadaném listí a jehličí a hrozně si to tam užíval. Co se týče stravování po restauracích, máme samé dobré zkušenosti, všude vás se psíkem pustí, jen jednou nám takovej obšunda neochotnej řekl "že teda jó, ať si zalezeme dozadu do rohu".  Se ví, že jsme se urazili a odešli.

Moc se nám to líbilo, příští rok kašleme na moře a jedeme do Beskyd!!!!!!!!!!

 

 

 

 

 

 

 

Náhledy fotografií ze složky Sedmihorky 2009

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář