Jdi na obsah Jdi na menu
 


Ivonka a Vítek Danysovi zachránili buldočka Majlíka

10. 6. 2012

 Naše děti mají ve svém novém domečku v Rudíkově nového obyvetele - zachráněného francouzského buldočka Majlíka. Dělá tam kamaráda buldočce Agátce a rezavému kocourovi s ořezanýma ušima Garfildovi. Majlíka Víťa s Ivkou objevili na Frbulu. Jeho bývalí majitelé Markétka s Alešem hledali novou rodinu pro svého bývalého pejska. Majlík žil v rodině s buldočkou Maruškou, ale když se Markétce narodilo miminko, tak se s tím nesmířil a museli mu najít nový domov. Po 8 měsících, kdy si mysleli, že se má Majlík skvěle zjistili, že žije v příšerných podmínkách, zavřený v nějaké tmavé díře s druhým velkým psem, kterého se tak bál, že spal vestoje v rohu kotce. Za osm měsíců "vydatné péče"  se zdravý buldoček proměnil v naprostou trosku. Markétka s Alešem se obrátii s prosbou o pomoc na Frbul a Víťa s Ivonkou si tam Majlíka našli. Majlíček má nevratně zdevastované jedno ouško, na které skoro neslyší, má na obou očkách vřed na rohovce, který se zatím zdárně hojí,je šeroslepý z pobytu ve tmě, má mykózu po celém těle, hrbatá žebra - buď ho někdo bil, nebo kopal, to se nikdo nedoví. Měl zápal plic a kolaboval při teple. Více o Majlíkovi si přečtěte na tomto odkazu:

http://www.francouzsky-buldocek.cz/viewtopic.php?f=48&t=2298

majlik-s-agatkou.jpg

Víťa s Ivonkou odvedli s Malíčkem veliký kus práce a hodně při tom oni i Majlík  zkusili a hodně je toho ještě čeká. Mimo jiné operace záklopky, aby se Majlík nedusil. Kéž by bylo na světě více takových dobrých duší. Moc je za to obdivujeme a držíme jim i celé jejich smečce pěsti. 

Velmli také obdivujeme lidičky na Frbulu, protože taková součinnost a ochota zachraňovat a pomáhat je krásná a vzácná. http://www.francouzsky-buldocek.cz   

 

Náhledy fotografií ze složky Majlík u Danysů

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Poklona

(Peťa, 14. 6. 2012 21:07)

Jojo, starají se moc - to je pravda - a dají to!
I s pokousaným nosem!